Augstskolu darbinieki taisa jampadraci

Zane Pīrāga
18.04.2001

Lai popularizētu sportu augstskolu vidū, nodibinātu kontaktus un draudzīgas attiecības starp Latvijas augstskolām, Ventspilī notika sacensības "Jampadracis 2001". Pasākumu organizēja Ventspils Augstskola (VeA), un tajā piedalījās 15 Latvijas augstskolu pasniedzēju un darbinieku komandas.

Sacensību dalībnieki bija ieradušies ne tikai no pavisam netālās Liepājas Pedagoģiskās Akadēmijas (LPA), bet arī no Vidzemes Augstskolas (ViA) un Rēzeknes Augstskolas (ReA). Bet viskuplākajā skaitā bija pārstāvētas Rīgas augstskolas.
Viss jampadracis norisinājās divās Ventspils Olimpiskā centra hallēs. Līdzās tādiem tradicionāliem sporta veidiem kā strītbols, volejbols, šautriņu mešana, basketbola soda un trīspunktu metieni, dalībnieki varēja savas spējas parādīt arī zolītes sacensībās, slidošanā šorttrekā, spēlējot riču raču vai arī mēģinot pēc iespējas rezultatīvāk mest ripu hokeja vārtos. Un, kā jau prasa mūslaiku tendences, notika arī sacensības portfeļa mešanā - šajā disciplīnā gan varēja startēt tikai komandu kapteiņi. Viena no neparastākajām sportiskajām atrakcijām bija vingrinājums "Ragana" uz slidām ar hokeja nūju - dalībniekam bija jāieskrienas un jāslidinās uz slidām ar trešās kājas - nūjas palīdzību, kas nevis vienkārši tiek turēta gaisā, bet gan novietota starp kājām tā, ka skar zemi un uz tās var sēdēt.
"Jampadracī" pirmo vietu ieguva Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) komanda, kas tikai par diviem punktiem apsteidza otrās vietas ieguvējus Latvijas Universitāti (LU), bet par astoņpadsmit punktiem - trešās vietas ieguvējus Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmijas (LSPA) macībspēku un darbinieku komandu.
Šis pasākums ir tradicionāls, tikai pirmo reizi tas norisinājās Ventspilī. Apvienojot patīkamo ar lietderīgo, dalībnieki tika iepazīstināti arī ar Ventspils ievērojamākajām vietām, Ventspils Augstskolu, tās kopmītnēm. Vakarā tika apbalvotas veiksmīgākās komandas un labāko rezultātu uzrādītāji atsevišķās sacensību disciplīnās.