TEĀTRIS 
Ak, daiļā Dezdemone!

Ieva ALBERTE
20.03.2001

- Ak, daiļā Dezdemone! - 9.marta vakarā uz Valmieras teātra skatuves mīlas un kaisles pilnā balsī sauca Otello. Liepājas teātris kā viesizrādi uz Valmieru bija atvedis Viljama Šekspīra lugas "Otello" iestudējumu. Klasika! Režisore Māra Ķimele. Galvenajās lomās - Mārtiņš Vilsons (Otello), Juris Bartkevičs (Jago), Inese Caune (Dezdemone).

Viesizrādēs parasti ir citādāka smarža. Publiku pārsvarā veidoja Valmieras teātra aktieri. Atmosfēra bija sirsnīga un viesmīlīga - kā nekā ciemiņi atbraukuši!
Pirmais cēliens, kā jau daudzi pirmie cēlieni, bija samērā garlaicīgs. Skaistule Dezdemone no bagātu augstmaņu dzimtas iemīlas vienkāršā melnādainā puisī Otello un pamet mājas, lai dotos līdzi savam mīļotajam tālu pasaulē. Otrais cēliens bija spraigs gan sižeta, gan režijas ziņā. Ja nevarēja baudīt dejas mākslu un mūziku, tad varēja priecāties par Liepājas teātra aktieru labo ritma izjūtu - tā izpaudās, bungojot pa skārda mucām (scenogrāfa Ginta Gabrāna iecere un realizācija). No mucām veidoti dažādi izrādes scenogrāfijas elementi. Izskatījās nudien labi!
Skatītāju atzinību ar aplausiem un svilpieniem izpelnījās Otello (Mārtiņš Vilsons) solo gabals - Otello runāja tekstu, pārejot uz tādu kā repera stilu un papildinot to ar atbilstošas kustības. (Ja ne labāk, tad citādāk.)
Viesizrādes Valmieras teātrī viesizrādes beigušās. Ja gribat baudīt to, ko uz skatuves sastrādājuši tieši Valmieras aktieri, tagad jādodas vien uz Latvijas otru pusi - uz valmieriešu dzimto teātri.